Choroba leśniowskiego-crohna – Charakterystyka

W 28 lat, Lily cierpi na chorobę leśniowskiego-Crohna, jest GCS (choroby zapalne jelit), który dotyka około 100 000 osób we Francji. Ona mówi nam o jej Choroba leśniowskiego-crohna - Charakterystykacodziennym życiu … i jej lat wędrówki diagnozę.

Był w wieku 20 lat, które pojawiły się choroby leśniowskiego-Crohna w moim życiu. Urodzonych przedwcześnie , u mnie zawsze był słabego zdrowia, mały Bobo w żołądku, bóle tu i tam … ale potem szybko zorientowałem się, że coś się dzieje: spędziłem godziny w toalecie, aby skręcać się z bólu. Wyglądał jak żołądkowo, 1000 siły. I to trwało przez kilka dni.

Odwodniona, potrzebuje w diecie i słabość, byłem w szpitalu w nagłych co miesiąc. Postawili mnie na nogi, zastąpił mnie trochę, i odesłali mnie do domu, do następnego razu. Za rok straciłam 15 kg i życie społeczne: jestem dumny, że pracuję w jadalni, byłem na chorobowym stale. Ad.

Na lekarzy ze strony, to było kompletne nieporozumienie. Mi powiedział “jesteś zbyt niespokojny, to jest to, co sprawia, że chory, to psychosomatyczne !” Lub “to jest na pewno, anoreksja : jeśli nie uda ci się znowu coś zjeść, trzeba ją leczyć”. Mój chłopak część czasu stał za medyczny obudowa: dla niego moja choroba, zwłaszcza w głowie. Stres…

Diagnostyce, prod.Diagnostyce, prod.

Nie wiedząc, nie wiedząc, jak dać na imię mojemu zło, to była moja główna alarm. Następnie po 2 latach cierpienia, mój lekarz wysłał mnie na konsultację do гастро: w czasie, mnie wymioty z krwią. Nie jest łatwo dostać się na spotkanie szybko, gdy mieszkasz w małym miasteczku …

Kiedy opisałem moje objawy, powiedział mi, “to może być choroba leśniowskiego-Crohna, nie widzę nic innego. Następnie wyznaczył colonoscopy i фиброскопия . Szpital był prawdziwym wyzwaniem: kiedy 22 i nie wiesz nic o nim, nie tylko szereg. Ciebie sprawdzą, nie wyjaśniając niczego, żebyś, każdy widzi cię nago, twoje mąki nie brać na poważnie … bardzo źle żył.

Oprócz medycznym badania, ja też przeszła obserwacji videocapsule: za cały dzień byłem w niewoli w domu z dużą skrzynią na talii, a mini-kamera schodził mój przewód pokarmowy. Przechwytywanie. Czystego szczęścia.

W końcu wybór padł: to była Szwedzka, ale remisja już dobrze robił. Wtedy jak moje życie nie było w niebezpieczeństwie, a ja nie mogłeś znieść, szpitale, postanowiłem zakończyć wszystko. Teraz chciałbym o siebie zadbać.

Nowy styl życiaNowy styl życia

W 23 lata, wziąłem moje życie. W internecie znalazłem forum, który zebrał ludzi, dotkniętych chorobą leśniowskiego-Crohna: pani kazała mi przestać laktozy i glutenu , haczyk jest taki, że naprawdę poprawiło mi życie. Od teraz, jestem bardzo ostrożny, co jem: przestałem wszystkie produkty przemysłowe, a ja stałem się domowym.

W czasach kryzysu, robię 8 małych posiłków dziennie i pić dużo herbaty – napoju, który stwierdził, że “dzięki” Szwedzka! Moja choroba jest szczególnie trudno jest żyć z rodziną jedzenie: moja babcia do tej pory nie rozumiem, dlaczego nie mogę karmić się “poprawnie” … na szczęście mama zawsze w pobliżu, aby przemyśleć to, i wyjaśnić jej, że nie , to nie jest zbytkiem.

Moje kryzysy stały się bardzo rzadkie, a teraz trwają w ciągu 2 do 3 dni: nauczyłem się plama “znaki ostrzegawcze”. Ale kiedy idę do restauracji lub supermarketu, u mnie zawsze jest to małe obawy: a co, jeśli występuje nagły kryzys? W ciągu ostatnich kilku tygodni, myślę, widząc uzdrowiciel : myślę, że ona mogła zrobić ze mnie dobry.

Zostawiłem mojego przyjaciela: dziś mieszkam w parze z bardzo wyrozumiała i bardzo szanowany człowiek. W sumie, ja nie mówię o swojej chorobie wokół mnie: w pracy, nikt nie wie, że jestem chory. Myślę, że ja bym nie zatrudnił, gdybym powiedział mój pracodawca … dlatego staram się pozostać stonowane. I kiedy jestem w kryzysie, uważam, że przyimki.

Moja rodzina-to najlepsze wsparcie. Oni znają moją sytuację i robią wszystko, aby ułatwić mi życie. Dzięki nim, udało mi się wznowić badania w psychologii: ostatecznie, chciałbym pracować ze starszymi niepełnosprawnych. I nie martw się o Norweska …

Ostatnia rada: choć nie jest to bardzo efektowne, choroba leśniowskiego-Crohna-to nie jest wstydem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się skontaktować się!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *